آموزش استفاده از پریست ها در کامپیوتر

با سلام خدمت همراهان همیشگی من .

مقاله ای که امروز برای شما درنظر گرفتیم نحوه ی استفاده از پریست ها در Lightroom می باشد. Lightroom یک نرم افزار کاربردی ویرایش عکس ،برای زمانیست که شما می خواهید در طراحی های خود عکس هایی با کیفیت و جلوه و رنگ های زیبا داشته باشید و با تنظیم پریست های مورد نیاز خود وذخیره آن ها سرعت کاررا بالا ببرید وهر زمان که بخواهید به آن ها دسترسی داشته باشید.

 

مبانی Adobe Lightroom

آنچه در مورد Lightroom معلوم و معروف است این است که برای ویرایش عکس ها ساخته شده است. شما می توانید با تصاویر Camera Raw کار کنید، تنظیم کنید که عکس های موجود چگونه ظاهر شوند، زیبایی های بصری را با پیچ و تاب های جدید در تصاویر موجود ترکیب کنید و فقط کارهای بیشتری انجام دهید تا عکس هایتان به خوبی بر روی صفحه نمایش ظاهر شود که لحظات را به یاد داشته باشید.یا شما می توانید از پریست های Lightroom برای تنظیم تصورات برای مطابقت با یک حالت خاص یا آنها استفاده کنید، که مخصوصا برای کار بازاریابی مفید است.

برخی از نکات کلیدی فروش Lightroom عبارتند از: توانایی پانچ کردن رنگ ها، گرفتن عکس های خیره کننده پر جنب و جوش و با طراوت، حذف اشیاء منحرف و درست کردن عکس های آسیب دیده.ابزار Lightroom ریشه همه ی این فیلترهای رسانه ی اجتماعی است و شما می توانید این ظواهر را در هر عکس در هر اندازه ایجاد کنید. کار یک پریست چه می باشد که همه این وظایف را بسیار آسان تر و کمتر تکرارتر می کند.

پریست چیست؟ و کجا می توانیم آن را پیدا کنیم؟

برای مبتدیان و یا ویراستاران عکس که وقت زیادی ندارند و یا طراحانی که می خواهند یک سبک بصری سازگار با تصاویر را ایجاد کنند، یک Preset Lightroom می تواند یک جایگزین برای ویرایش همه چیز به صورت دستی باشد.

پریست یک افزونه رایگان است که با تنظیمات پیش تعیین شده برای برخی از ویژگی های مختلف Lightroom همراه است. یک پریست تمام تنظیمات آماده را برای ایجاد نوع خاصی از دیداری فقط با یک کلیک دارد.آنها می توانند زمان زیادی را برای عکاسان، ویراستاران و طراحان ذخیره کنند، در حالی که به حفظ سبک بصری کمک می کنند.

شما می توانید پریست هایی را که دوست دارید یاخودتان ایجاد کردیده اید استفاده کنید و نصب کنید.

چگونگی نصب یک پریست Lightroom

نصب پریست بسیار ساده است چند راه برای انجام این کار وجود دارد و ما دو گزینه را در اینجا ارائه می دهیم.

انتخاب ۱

  1. فایل پریست را دانلود کنید. (احتمالا فشرده شده و می خواهید آن را از حالت فشرده خارج کنید و فایل را در جایی آسان پیدا کنید.)
  2.  Lightroom  را باز کنید و مطمئن شوید که شما در تب “develop” هستید. پریست در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود.
  3.  در هر جایی از محدوده پریست راست کلیک کنید و “import” را انتخاب کنید (پریست به پوشه ای که در آن کلیک می کنید می رود.)
  4. به پریست دانلود شده خود بروید و روی “import” کلیک کنید.
  5. پریست آماده استفاده است.

گزینه ۲

  1. فایل پریست را دانلود کنید. (احتمالا فشرده شده و شما می خواهید آن را از حالت فشرده خارج کنید.)
  2. فایل را به پوشه Lightroom Presets بکشید و رها کنید. به پوشه ای از پوشه اصلی Lightroom برای تنظیمات Lightroom برای ایجاد پریست بروید و سپس در پریست کاربر رها کنید.
  3.  Lightroom را باز کنید و یا برنامه را در حال اجرا مجددا راه اندازی کنید. بعد از اینکه فایل پریست در پوشه تنظیمات رها شد، یک راه اندازی مجدد لازم است.
  4. در Lightroom اطمینان حاصل کنید که شما در تب “develope” هستید. پریست در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود.
  5. به پوشه ای بروید که فایل پریست را در آن  قرار داده اید. پریست آماده استفاده است.

چگونگی اعمال یک پریست Lightroom

هرکس یک روش کار متفاوت برای کار با تصاویر دارد. ( اکثر مردم دارای روش کار چندگانه هستند که بسته به نوع پروژه یا سایر مواردی که در آن زمان کار می کنند استفاده می کنند.)

بنابراین، هیچ راه درست یا غلط و یا حتی ترجیحی برای استفاده از پریست Lightroom وجود ندارد. این ها همه بر اساس روش کار شما و نوع پروژه ی ویرایش تصویر که بر روی کامپیوتر شما در آن زمان است می باشد.

مهم است بدانید که می توانید از پریست به روش های مختلف استفاده کنید.

شما می توانید یک پیش نمایش را به یک تصویر خاص اعمال کنید، با باز کردن آن تصویر و کلیک بر روی پریست.واقعا چیزی بیشتر از این نیست، از باز کردن تصویر، کلیک کردن بر روی پریست و سپس ذخیره کردن. در Lightroom، می توانید تغییرات را به فراداده فایل اصلی ذخیره کنید یا یک پوشه یا یک تصویر جدید با استفاده از تابع بیرونی ایجاد کنید.

شما همچنین می توانید یک پیش نمایش را به یک تصویر کامل ورودی وارد کنید، با اعمال پریست در ایمپورت. در تب Library، این تنظیمات در ماژول Quick Develop در سمت راست صفحه قرار گرفته است. تمام پریست های از قبل ذخیره شده شما در  لیست کشویی فهرست شده اند (یا می توانید سایر تغییرات دستی را اعمال کنید) یک گروه کامل از تصاویر را همزمان با تغییراتی که قبلا برای هر تصویر اعمال شده است وارد کنید.

نتیجه

Adobe Lightroom Presets کار با عکس ها و ویرایش عکس ها را کم چالش تر از یک طراحی می کند. این یک ابزار عالی برای طراحان و ویرایشگرهای ویرایش عکس است زیرا  استفاده از پریست به شما یک ایده جامع می دهد از آنچه هر یک از تنظیمات مختلف را به یک تصویر می دهد .

پریست نیز می تواند به شما کمک کند تا تصاویر را به طریقی که می توانید تصور کنید، افزایش دهید، اما شاید کاملا متوجه نحوه اجرای آن نباشید. چیز خوبی در مورد بسته های پریست این است که همه چیز شما نیاز به یک بسته آسان برای استفاده است. اگر شما می توانید نرم افزار را نصب کنید، می توانید پریست را نصب و استفاده کنید.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ